ginop-6-2-3-17 VP1-1.1.1-17 GINOP-6.1.1-15-2015-00001 GINOP-6.2.7-20

PROJEKTZÁRÓ SAJTÓNYILVÁNOS KONFERENCIA

A MAG EL VAN VETVE

Sikeresen zárult az Északi Agrárszakképzési Centrum GINOP-6.2.7 projektje

A mag el van vetve… Ez a kifejezés ugyanolyan fontos az agrárgazdálkodásban, mint az annak fenntartásához nélkülözhetetlen agrárszakképzésben. Hiszen akkor várható a kívánt eredmény a földeken is, ha az életet magában hordozó magot elvetettük és gondozzuk a növényt, míg az át nem adja a helyét a következőnek. A jövő agrárszakemberei, a tanulók kerültek fókuszba az Északi ASzC tiszaberceli telephelyén.

Fontos esemény helyszíne volt 2023. május 25-én az Északi ASzC Lippai János Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola Tiszaberceli Tagintézménye, ahol a GINOP-6.2.7-20-2021-00003 azonosítószámú, „Modern agrártechnológiával a jövő szakembereinek képzéséért” című projekt keretében tartott sajtónyilvános konferenciát az Északi Agrárszakképzési Centrum. A konferencián az eddigi eredményeket, a további célokat, valamint a projektnek köszönhetően megvalósult fejlesztéseket tekintették át. Így bemutatták a modern képzési igényeknek megfelelő oktatás biztosításához szükséges új erőgépet és munkagépeket, valamint dr. Nobilis Márton, élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkár jelenléte mellett ünnepélyesen is átadták a projekt keretében elkészült tároló színt és a hozzátartozó utat.

A pályázat lehetőséget biztosított egy, a precíziós gazdálkodáshoz kapcsolódó képzés megszervezésére is, ahol 100 fő vehetett részt. A képzés a megvalósítási időszak egy korábbi szakaszában zajlott le. Továbbá létrejöhetett a duális oktatás megszervezéséért és biztosításáért felelős ÉASZ-ÁKK Északi Agrárszakképzési Ágazati Képzőközpont Nonprofit Kft..

Lévai Imre, az Északi ASZC főigazgatója az eseményen kiemelte: Komplexek vagyunk, így valóban a termőföldtől az asztalig jelen vagyunk. Nagyon jól tudjuk, hogy a mezőgazdaságban és az élelmiszeriparban nincs megállás. Ránk mindig szüksége lesz a társadalomnak. Éppen ezért legfontosabb célkitűzésünk a jövőre nézve: a generációs megújulás támogatása, az élelmiszer-minőség és az egészség védelme, valamint az ismeretek bővítése. Ezek alapján készítjük fel az új nemzedéket a gazdaság átvételére. Feladatunk a 21. század kihívásainak megfelelő középfokú agrárszakemberek képzésének tervezése az igények feltárásával. A képzés során pedig a gyakorlati tudás átadása naprakészen tanulóinknak. Ehhez nyújt biztos alapokat ez az eredményesen megvalósult projekt is.

A mag el van vetve.