ginop-6-2-3-17 VP1-1.1.1-17 GINOP-6.1.1-15-2015-00001 GINOP-6.2.7-20
szalag átvágás

A „Bemutató üzemek támogatása projekt” keretében mezőgazdasági eszközök átadó ünnepsége a Széchenyiben

2025. május 22-én ünnepélyes keretek között került sor az Északi Agrárszakképzési Centrum fenntartásában működő Északi ASzC Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban a VP1-1.2.1-23 „Bemutató üzemek támogatása” című pályázat keretében beszerzett korszerű mezőgazdasági eszközök átadó ünnepségére.

A pályázat jóvoltából az intézmény a legmodernebb mezőgazdasági technológiával gazdagodott:

  • 1 db New Holland T7.230 PLMi erőgép
  • 1 db Vantage 4300/24 AX vontatott szántóföldi permetező
  • 1 db HORSCH JOKER 5 RT rövidtárcsa
  • 1 db Horsch Pronto 3 DC vontatott vetőgép

Az ünnepségen Bagdán Boglárka –  az Agrárminisztérium duális agrárszakképzés fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa és az Agrárszakképzési Főosztály főosztályvezetője, Balogh Csaba alpolgármester ,Bereczki Károly az iskola megbízott igazgatója és Lévai Imre az Északi Agrárszakképzési Centrum főigazgatója köszöntötte a megjelent vendégeket és intézményi dolgozókat.  

A pályázati forrásnak köszönhetően a Széchenyi iskola tovább erősítheti szerepét a régió agrárszakképzésében, és lehetőséget nyújt arra, hogy a diákok a legkorszerűbb technológiákkal ismerkedhessenek meg.

applikáció a kerékpározásról

21 éve az Unióban – ERASMUS+ – EASZC

Az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és a Europe Direct hálózat közös kezdeményezésére és szervezésével jön létre egy nyereményjáték az Unióhoz való csatlakozásunk 21. évfordulója alkalmából.

A nyereményjátékon való részvétel feltétele, hogy vármegyén belül, 2025. május 1–31. között 21 km-et megtenni a szabadban választható mozgásformában (futás,gyaloglás, kerékpározás, úszás, evezés,lovaglás).

http://szszbmfu.hu/Hirek/21-ev-az-EU-ban-21-km-Szabolcs-Szatmar-Bereg-varmegyeben-Jatekleiras-/267?fbclid=IwY2xjawKJORFleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFTNFNsdjgzR0pEYUtPbTI3AR6-HPcCc00-rkyIRvBqB7YEFNZr8rj3VGVXj5dDWpe_z6svpRJAsQ_UBApFLw_aem_yQQRKYt1S4lUsystDTxlrQ

Az Északi Agrárszakképzési Centrum maroknyi csapata vállalkozott a kihívásra és 2025. május 20-án teljesítette a 21 kilométeres távot kerékpárral Nyíregyháza – Tiszanagyfalu útvonalon.

A Centrum dolgozói nem álltak meg a 21 km teljesítése után, hanem Tokajig folytatták a kerékpározást, majd onnan vissza Nyíregyházára.

Gratulálunk a kollégáknak a kihívás teljesítéséhez!

diákok a tanteremben

A jövő szakembereit várja a Master Good – Toborzás a Vay Ádám Technikumban

2025. május 14-én különleges esemény helyszíne volt Baktalórántháza: az Északi Agrárszakképzési Centrum Vay Ádám Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium vendége volt Magyarország egyik vezető agrár-élelmiszeripari vállalata, a Master Good cégcsoport.

A rendezvényen a vállalat neves szakemberei – Barna Nándor termelési igazgató, Dr. Kántor Gyöngyi HR igazgató, Szoták Róbert broiler ágazatvezető, Pintér Tamás kontroller és szakképzési vezető, valamint Varga Bettina munkaügyi és HR munkatárs – tartottak tájékoztatót a diákok számára kínált nyári szakmai gyakorlat lehetőségéről.

A szakképzésben tanulók számára kötelező négyhetes nyári gyakorlat során legalább kilenc napot külső partnernél kell eltölteniük. A Master Good pedig nyitott ajtókkal és korszerű, jövőbe mutató technológiáival várja az érdeklődő fiatalokat.

A cégcsoport Északkelet-Magyarországon működik, és integrált rendszerben foglalkozik takarmánygyártással, baromfitenyésztéssel, keltetéssel, brojlerhízlalással és feldolgozással. A diákok betekintést nyerhetnek a legmodernebb robotikai megoldások alkalmazásába, megismerhetik a termelési folyamatokat, részt vehetnek a gépek karbantartásában, és valódi gyakorlati tudással gazdagodhatnak egy világszínvonalú vállalatnál.

A szakmai gyakorlat nemcsak értékes tapasztalatot, de akár egy jövőbeli karrier alapját is jelentheti. A Master Good tulajdonosa külön felajánlással is ösztönzi a résztvevőket: a három legkiemelkedőbben teljesítő gyakornok külön díjazásban részesül majd.

A programra jelentkező tanulók saját szakmai portfólióval pályázták meg a részvételt, a vállalat képviselői pedig a helyszínen hallgatták meg a pályázatokat és választották ki a gyakornoki helyekre alkalmas diákokat. Az összefüggő gyakorlat idejére a tanulókkal szakképzési munkaszerződést kötnek, és munkabért kapnak. A szakképzési munkaszerződés az Északi Agrárszakképzési Ágazati Képzőközpont keretén belül valósul meg.

Gratulálunk a kiválasztott tanulóknak, és színes, élményekben gazdag, tartalmas szakmai gyakorlatot kívánunk minden résztvevőnek! A Master Goodnál elkezdett út akár egy hosszú távú, sikeres karrier első lépése is lehet.

Sepsiszentgyörgyben a diákok

Erasmus+ Lippais diákok Sepsiszentgyörgyön

Helyszín: Románia – Sepsiszentgyörgy

Résztvevők:

Északi ASzC Lippai János Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola 15 diák : Babos Pál, Baráth Máté, Berendi Bence, Dankó Dorina, Hruska László, Karalyos Kristóf, Korpai Csaba, Mészáros Imre, Németh Dóra, Perge Éva, Simon Zoltán, Smid Viktória, Somogyi István, Szakács Georgina, Török Attila

Kísérőtanárok: Antal Józsefné és Virágh Renáta

A projekt kódja: 2024-1-HU01-KA121-VET-000226493

Fogadó intézmény neve: Vocational Education Training SRL.

A mobilitás időtartalma: 2025.04.14-2025.04.25.

A Vocational Education Training SRL fogadó partner segítőkész volt a mobilitás során, minden információt megkapott a csoport amire szükségük volt a munkavégzéssel és a kulturális látnivalókkal kapcsolatban is.

Tanulóink négy gyakorlati helyen teljesítették a rövid távú mobilitást. Mindenki a saját szakterületén dolgozott.

A Dália kertészetben, 4 diák megismerkedett a dísznövénykertészetben előállított

szezonális dísznövények szaporításával, ápolásával, csomagolásával és értékesítésével. Új

szakmai tudás elsajátítása volt az automatizált cserepezőgéppel végzett munka. A modern

növényházak, amelyek sötétíthetőek, leválaszthatóak, helytakarékosak, hasznos ismereteket

nyújtottak. Együtt végezték munkájukat az ott dolgozó kollégákkal. Igyekeztek elsajátítani az

adott növények latin neveit és megismerni az egyes dísznövények igényeit is.

A Pakuci farmon szintén 4 tanuló végezte a szakmai gyakorlatát. Szántóföldi burgonya és

vöröshagyma termesztés aktuális munkáiban vettek részt. Burgonyát ültettek, de legfontosabb

munkájuk az öntözőrendszer telepítése volt közel 5 ha-os területen. A gyakorlati helyen

tanulóink kevés segítséggel önállón végezték az anyacsövek fektetését és a szórófejek

kihelyezését. A diákok szakszerűen, igényesen és a tervezettnek megfelelően haladtak munkájukkal.

A következő gyakorlati feladat vetőburgonya előkészítése értékesítésre, ez csírátlanításból és a zsákok

egalizálásából állt.

A gazdálkodó elégedett volt a tanulók munkához való hozzáállásával.

A harmadik csoport 3 fővel SicLand szövetkezetnél végezte szakmai gyakorlatot.

Sertések takarmány előkészítése elsősorban takarmánykeverék összeállítása és kiosztása volt

a feladatuk. Ami új elemként jelentkezett, hogy a sertések közé labdákat rögzítettek, azért

hogy ne egymással legyenek elfoglalva az állatok, hanem a labda mozgásával. Így elkerülik,

hogy esetleg az állatok összeverekedjenek.

Negyedik csoport 3 fővel a Spicom farmon teljesítette a gyakorlatát. Itt állattenyésztést tanuló

diákjaink vettek részt, itt megismerkedhettek az automatizált fejőgéppel,ahol a szarvasmarhák egyedi termelése alapján történik az automatikus takarmány kiosztás. Részt vettek a napi aktuális állatgondozási tevékenységekben, ilyen az etetés, itatás, és az almozás.

Munkájukat igyekeztek szakszerűen és pontosan elvégezni. Betartották az állattartás higiéniai szabályait és a farm elvárásait.

A szálláshely: Hostel Castle Garden Árkos

Kulturális események: Sepsiszentgyörgy felfedezése, helyi építészeti nevezetességek, színház ,oktatási intézmények épületeinek megtekintése.

Kirándulás a Törcsvári kastélyba (Drakula kastély), Brassó óvárosába, az Unitárius várkertbe, meglátogatták a Székelyföldi Vadászati kiállítást.