VEGYSZERMENTES SZŐLŐTERMESZTÉS CSODÁLATOS TERMÉSZETI, TÖRTÉNELMI KÖRNYEZETBEN
Erasmus + Szakmai látogatás „A siker külföldi magja”
Célország: Portugália, Braga
Időpont: 2024.05.12-18.
Résztvevők:
- Bodó József
- Kereszti Szilárd
- Kerezsi István
- Tóth László
- Soltészné Major Fatime Anita
Beszámoló:
Az Északi ASzC Baross László Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium nyertes pályázatának köszönhetően Erasmus+ program keretein belül egy újabb öt fős oktatói csoport vehetett részt szakmai látogatáson Portugáliában, együttműködve a kinti fogadó irodával (BragaMob). Projektszám: 2023-1-HU01-KA122-VET-000142206
Az Északi ASzC Baross László Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium oktatói májusban részt vettek egy egyhetes szakmai ismereteiket bővítő, kompetenciafejlesztő Erasmus+ Szakmai látogatáson a portugáliai Braga városában.
A fogadó szervezet programszervezésének köszönhetően a szakmai napok mellett kulturális tevékenységre is jutott idő a kinn tartózkodás ideje alatt. Már első nap lehetőség nyílt betekintést nyerni a történelmi Braga-ba, a Portugália északi részén található csodálatos városba. A Baross oktatói emellett felfedezhették a környékbeli csodálatos történelmi helyeket is. A második napon a Palácio da Brejoeria volt az úticél, ahol megismerhették a hely történelmi múltját és betekintést nyertek a helyi borászat működésébe is. A program folytatásában más országok oktatóival, valamint a BragaMob vezetőségével fogyasztottak el a résztvevők egy kellemes, helyi ebédet. Itt a vegyszermentes szőlőtermesztéssel valamint borkészítéssel kapcsolatosan is adtak át ismereteket. Az egyhetes szakmai látogatás keretében a mátészalkai csoport ellátogatott Porto városába, láthatta a város történelmi épületeit, az óriási hidakat. A Douro folyón pedig lehetőségük nyílt részt venni egy hajókiránduláson, és a fogadó szervezet elvitte a Baross oktatókat a felejthetetlen látványt nyújtó Atlanti-óceánhoz.
A szakmai látogatás hozadéka, hogy mind szakmai, mind kulturális szempontból maradandó élményekkel és tapasztalatokkal lettek gazdagabbak a résztvevők az Erasmus+ mobilitásnak köszönhetően. Az oktatásban a hagyományos és modern módszerek együttes alkalmazásának módját láthatták, amely beépíthető az itthoni oktatási folyamatba is. Az egyéni kompetenciafejlődés is megjelenik majd az oktatók jövőbeni munkavégzésében.