MEZŐGAZDASÁGI GÉPÉSZTECHNIKUS ÉS RENDÉSZETI TECHNIKUS TANULÓK VETTEK RÉSZT A KÜLFÖLDI GYAKORLATON
Sepsiszentgyörgy/2024.03.31-04.13./Szakmai gyakorlat
Helyszín: Sepsiszentgyörgy, Románia
Időtartam: 2024.03.31-04.13.
Résztvevők:
- Nagy Zoltán Árpád
- Kászoni Szilárd Miklós
- Rózsa Bianka
- Badari Nóra
- Kovács Lara Leila
- Tóth Gergő
- Németh Ádám Norbert
- Németh Máté
- Majoros Patrik
- Menyu László Lászlovics
- Lakatos Márió
Kísérő személy:
- Juhász Gergő
Beszámoló:
Az Erasmus+ mobilitás keretében az Északi ASzC Vay Ádám Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium csoportja Sepsiszentgyörgyre utazott, ahol a mezőgazdasági gépésztechnikus és a rendészeti technikus tanulók új környezetben végezhettek szakmai gyakorlatot. A csodálatos természetközeli szálláshely már ajándék volt és ezen túl is hasznos, kellemes élményekkel gazdagodtak a tanulók. A gyakorlati helyszíneken és a szabadidős programok alkalmával is remekül érezték magukat a csoport tagjai. A technikus tanulók minden nap élménybeszámolókkal szolgáltak az aznapi eseményekről, történésekről. A gyakorlatokkal kapcsolatban elmondható, hogy a diákok előre tudták, melyik nap melyik helyszínen lesznek és milyen feladat vár rájuk. Folyamatosság és pontosság jellemezte a szakmai gyakorlatot.
Az mg technikus tanulók érdekes és változatos gyakorlata nagy területen, autentikus környezetben zajlott, ahol szerelhettek és számukra új gépekkel, szerelvényekkel ismerkedhettek meg. A tanulók közvetlenül vettek részt mezőgazdasági munkákban. Visszajelzéseik pozitívak voltak a gyakorlatot illetően.
A rendészeti technikus tanulók a Sepsi protektnél töltötték a gyakorlat idejét, ami teljesen lefedte a számukra szükséges tudásanyagot, amit gyakorolniuk kell. Nem egy irodában ülve teltek napjaik, hanem hasznosan, együtt mozogva az aznap szolgálatot teljesítőkkel. Gyakorlatukban szerepelt helyi rendőrségi gyakorlat, járőrözés a településen, és láthatták, miből áll egy teljes napi munka ezen a területen: járőrözés, bírság kiszabása, parkolóórák ellenőrzése, stb.
A tanulók a gyakorlat mellett egyéb, kulturális programokon is részt vettek, így feltérképezték az egész várost, eljutottak Brassóba, Drakula várába, voltak sportmérkőzésen a helyi, modern stadionban is. Fontos, hogy idegen országban kellett boldogulniuk a gyerekeknek és nem kirándulóként mozogtak a városban, hanem mint akik életvitelszerűen töltik ott mindennapjaikat. Tapasztalataikkal, élményeikkel, pozitív benyomásaikkal iskolatársaikat tudják motiválni arra, hogy bátran jelentkezzenek hasonló lehetőségek alkalmával külföldi szakmai gyakorlatokra.